Skriv ut artikelnResultat Fältprov Falköping 22-23/10 2016

Grattis, grattis alla duktiga pristagare
från fältprovet i Falköping i helgen.


Extra grattis till två nya jaktchampions
Hedängens Peter Pan, ägare Jan Törnquist
Vijaga Olga, ägare Carl Appelqvist


Mer resultat = " Läs mer ".


Lördag 22/10

UKL                     Michrima Faxe                         Fält 4, Apport 6                3:e pris

UKL                     Skrämmens  C-Casso               Fält 6, Apport 8                2:a pris

UKL                     Jentenes Afg Gitte                   Fält 9, Apport 7                1:a pris

UKL                     Skrämmens C-Gissa                 Fält 5, Apport 10              2:a pris

UKL                     Rio                                              Fält 6, Apport 10              2:a pris

UKL                     Vildskinnets AJ Arox                Fält 5, Apport 10              2:a pris

UKL                     Skrämmens D-Tyxi                   Fält 5, Apport 10              2:a pris

UKL                     Garnvikens Viska                      Fält 7, Apport 10              1:a pris

UKL                     Dunderdoris Behagliga Bodil  Fält 8, Apport 10              1:a pris

ÖKL                     Jägarhoppets Karma                Fält 7, Apport 10              1:a pris

ÖKL                     Ljungbokens Chivas                  Fält 7, Apport 10              1:a pris

ÖKL                     Alleborgens Whitney                Fält 5, Apport 10              2:a pris

ÖKL                     Skrämmens A-Eulalia                Fält 6, Apport 10              2:a pris

EKL                      Vijaga Olga                                 Fält 6, Apport 10              2:a pris

EKL                      Tjuvskyttens Boss                     Fält 4, Apport 10               3:e pris

EKL                      Familjen Hederstedts Bror      Fält 6, Apport 9                 2:a pris

EKL                      Ljungbookens Diana                 Fält 6, Apport  10              2:a pris

EKL                      Hedängens Tingeling                Fält 7, Apport 10               1:a pris

Söndag 23/10

UKL                     Huldremyras BKP Vinter          Fält 7, Apport 10               1:a pris

UKL                     Skrämmens D-Tyxi                    Fält 6, Apport 10               2:a pris

ÖKL                     Münsterkullens Fyra Ess          Fält 5, Apport 10               2:a pris

ÖKL                     Skrämmens A-Eulalia                Fält 5, Apport 10              2:a pris

ÖKL                     Tjuvskyttens Cleo                      Fält 8, Apport 10               1:a pris

ÖKL                     Dunderdoris Behagliga Bodil   Fält 5, Apport 7                 2:a pris

EKL                      Vijaga Nixie                                 Fält 5, Apport 6                 2:a pris

EKL                      Familjen Hederstedts Bror       Fält 5, Apport 7                 2:a pris

EKL                      Vijaga Olga                                   Fält 7, Apport 9                1:a pris

EKL                      Fasantorpedens Katla                Fält 5, Apport 7                2:a pris

EKL                      Hedängens Peter Pan                 Fält 7, Apport 10             1:a pris

EKL                      Glesbygdens Alf                           Fält 5, Apport 10             2:a pris

Tack till domare Thomas Olofsson, Peter Book, Angelica Hammarström och 
Ulf Kleist. Tack alla fantastiska funktionärer och tack till markägarna.

2016-09-08

Copyright 2006 Västsvenska Vorstehklubben