Skriv ut artikelnResultat Novemberfältprovet Falköping lör 12/11 2016

Grattis
till alla duktiga pristagare från dagens
(lördag) fältprov Novemberprovet.

Extra grattis till nya jaktchampions
Marydskogens Donna ägare Göran Stamborg,
Tjuvskyttens Boss ägare Catrin Henriksson


En härlig dag med sol, snö och fåglar.

För alla resultat = " Läs mer "


Bild: Kastapport för Brevikens Gärda


Bild: 3:e fågelarbetet för Jägarhoppets Karma



Fält Vatten Spår Apport Poäng Pris
ÖKL Jazzamarkens Irgas X Seth Hammarström 4 8 10 8 126 3
ÖKL Münsterholkens A-Wilja Maria Johansson 4 10 10 10 140 3
ÖKL Alsvinna-Flicka Lene Engdahl 5 9 10 8 141 2
ÖKL Vittra Roger Isaksson 5 9 10 9 143 2
ÖKL Skrämmens B-Leonardo Dennis Andersson 5 10 10 10 150 2
ÖKL Brevikens Gärda Jaanice Windelberg 6 10 10 8 156 2
ÖKL Sandlands Axxa Erik Sandell 7 10 8 7 158 2
ÖKL Vijaga Otto Rune Dahlström 6 10 10 9 158 2
ÖKL Trehøjens Bolt Lars Olsson 6 10 10 10 160 2
ÖKL Fugleskogen`s Trinny Anita Dreng 7 10 10 10 170 1
ÖKL Münsterkullens Fyra Ess Björn Holgersson 7 10 10 10 170 1
ÖKL Skrämmens A-Eulalia Erika Nyström 7 10 10 10 170 1
ÖKL Jägarhoppets Karma Mikael Danielsson 9 10 9 10 187 1
UKL Michrima Filippa Elisbeth Hagman 5 8 10 10 140 2
UKL Skrämmens-C Balder Marianne Höglund 5 10   * 2
UKL Skrämmens D-Dixon Ingemar Johansson 6 9 78 * 2
UKL Munstersystrarnas Coppeneur Ewa Kronholm 5 8 8 7 128 2
UKL Skrämmens D-Dixie Terje Leidland 5 10 10 9 148 2
UKL Skrämmens D-Tyxi Martin Holm 6 10 9 10 157 2
UKL Michrima Foxy Joakim Ingered 7 10 10 9 168 1
UKL Skrämmens D-Environ Therese Holmberg 7 10 10 9 168 1
UKL Fugleskogen´s Kr-ina Anders Andersson 7 10 10 10 170 1
UKL Kili Kjell Svenberg 8 10 10 5 170 1
UKL Trubadurens Vera Lynn  Fredrik Axelsson 8 10 8 8 170 1
UKL Tjuvskyttens Elof Christina Tall 8 9 10 10 175 1
UKL Pimen's Benita Karin Amundsson 8 10 10 10 180 1
UKL Pimen´s Bessie Richard Persson 9 10 10 9 188 1
EKL Ljungbookens Diana Ewa Book 5 10 9 8 143 2
EKL Cosmo Leif Hansen 6 10 80 2
EKL Fuglevangs Maggie Peter Lykke Thomsen 6 10 10 10 160 2
EKL Unni Ingemar Johansson 6 10 10 10 160 2
EKL Fasantorpedens Katla Roger Ohlsson 7 9 9 10 162 1
EKL Tjuvskyttens Boss Catrin Henriksson 7 10 10 7 164 * 1 JCH
EKL Marydskogens Donna Göran Stamborg 7 10 10 8 166 * 1 JCH
EKL Ripuddens Axa Tommy Kans 7 10 10 10 170 1
* 2 = dessa hundar kan få en
2:a på fältet om de klarar 
eftersöksgrenarna
* 1 JCH = jaktchampion idag

 

Vänligen hör av er om vi missat något i resultatlistorna.

Stort tack till alla sponsorer, markägare, domare,
domarelev, provledare, skyttar och alla andra som hjälpt
till för att vi skulle kunna genomföra detta härliga prov. :)

2016-09-08

Copyright 2006 Västsvenska Vorstehklubben