Skriv ut artikelnResultat Novemberfältprovet Falköping sön 13/11 2016

Gratulationer
till alla duktiga pristagare från dagens
(söndag) fältprov Novemberprovet.

Extra gratulationer till nya jaktchampions
Unni ägare Ingemar Johansson,
Bögeskovens Messi ägare Per Ivanhoe,
Fuglevangs Maggie (sjch)
 ägare Peter Lykke Thomsen

För alla resultat = " Läs mer "

 

Fält Vatten Spår Apport Poäng Pris
ÖKL Carnbrings Gissa Jill Ringdahl 7 10 10 10 170 1
ÖKL Sandlands Axxa Erik Sandell 8 10 8 7 168 1
ÖKL Pimen´s Zeffiro Richard Persson 7 10 10 9 168 1
ÖKL Choco Tor-Erik Becher 7 10 10 9 168 1
ÖKL Bergtuns D-Vindra Eva Kulstadvik 7 10 8 10 164 1
ÖKL Incabergets Inca Carl-Johan Josephsson 6 10 10 9 158 2
ÖKL Huntingbrownes Jara Johan Lindmark 6 10 8 10 154 2
ÖKL Rogstabergets Birka Anders Lindberg 5 10 10 10 150 2
ÖKL Tobbe vom Eichenforst Per-Olof Björk 5 10 9 10 147 2
ÖKL Jazzamarkens Irgas X Seth Hammarström 6 8 10 7 144 2
ÖKL Skrämmens B-Leonardo Dennis Andersson 4 10 10 10 140 3
UKL Pimen´s Bessie Richard Persson 8 10 10 10 180 1
UKL Michrima Flinga Christo Mostert / Louise J 7 10 10 9 168 1
UKL Ulsuddens Tyra Carl-Åke Nilsson 7 9 10 9 163 1
UKL Dunderdoris Busiga Berit Andreas Helsing 6 10 10 10 160 2
UKL Kili Kjell Svenberg 6 10 10 10 160 2
UKL Michrima Foxy Joakim Ingered 6 10 10 10 160 2
UKL Skrämmens D-Environ Therese Holmberg 6 10 10 10 160 2
UKL Michrima Faxe Susann Holmquist 6 9 10 10 155 2
UKL Skrämmens D-Zimba Bengt Danielsson 6 9 10 10 155 2
UKL Tjuvskyttens Elof Christina Tall 6 9 10 10 155 2
UKL Skrämmens D-Tyxi Martin Holm 6 10 9 8 153 2
UKL Ospekollens Beliebte Frida Stig Hovland 6 8 9 10 147 2
UKL Munstersystrarnas Coppeneur Ewa Kronholm 6 8 8 9 142 2
UKL Fugleskogen´s Kr-ina Anders Andersson 4 10 10 10 140 3
EKL Bögeskovens Messi Per Ivanhoe 7 10 10 10 170 *1 JCH
EKL Familjen Hederstedts Bror Magnus Eriksson 7 10 10 10 170 1
EKL Fuglevangs Maggie Peter Lykke Thomsen 7 10 10 10 170 *1 sJCH
EKL Unni Ingemar Johansson 7 10 10 10 170 *1 JCH
EKL Ripuddens Baronessa Tommy Kans 7 10 10 7 164 1
EKL Fasantorpedens Katla Roger Ohlsson 7 9 9 10 162 1
EKL Münsterkullens Fyra Ess Björn Holgersson 6 10 10 10 160 2
EKL Cosmo Leif Hansen 6 10 10 8 156 2
EKL Ripuddens Axa Tommy Kans 5 10 10 8 146 2
EKL Jaktfjällans Nässla Michael Pieslinger 5 10 9 9 145 2
EKL Rico Jan Lundquist Larsen 5 9 10 10 145 2

* 1 JCH = jaktchampion idag

Vänligen hör av er om vi missat något i resultatlistorna.

Stort tack till alla sponsorer, markägare, domare,
domarelev, provledare, skyttar och alla andra som hjälpt
till för att vi skulle kunna genomföra detta härliga prov. :)

2016-11-09

Copyright 2006 Västsvenska Vorstehklubben